Jedlá s účinkom afrodiziák #3

Čokoláda

Aztékovia zvykli používať kakao na stimuláciu túžby a cisár Montezuma ich vraj používať vo veľkom množstve, aby podporil svoj milostný život. Veda potvrdzuje jej reputáciu, pretože obsahuje látky, o ktorých je známe, že zvyšujú vzrušenie. Tryptofán, stavebná  jednotka serotonínu (chemicky dobrý pocit), nájdete v kakau, rovnako ako fenyletylamín, stimulant súvisiaci s amfetamínom. Obidve látky sa uvoľňujú, keď je človek zamilovaný. 

 

 

 

Škorica

Škorica, ktorá je ideálna pre chladné zimné noci, sa dá použiť ako do sladkých, tak aj do slaných jedál a po celé storočia je cenená pre svoje liečivé vlastnosti. Aj keď jej aróma podporuje relaxáciu, môže sa tiež pochváliť antivírusovými vlastnosťami a môže byť dokonca schopná regulovať krvný tlak a zlepšovať bdelosť. Je tiež plná antioxidantov, ktoré podporujú zdravý milostný život.

 

Káva

Najrozšírenejší stimulant na svete má vplyv aj na libido, zvyšuje prietok krvi a zvyšuje srdcovú frekvenciu. Štúdie tiež ukazujú, že káva môže zvýšiť hladinu dopamínu, neurotransmiteru spojeného s receptormi potešenia v tele. V inej štúdii sa samice potkanov výrazne viac zaujímali o reprodukčné aktivity po konzumácii kávy. Zážitok z pitia kávy je relaxačný a zmyselný, čo zvyšuje jeho afrodiziakálne vlastnosti. 

 

Figy

Figy majú romantickú vôňu a textúru, ale to nie sú jediné veci, vďaka ktorým sú figy  perfektnou lahôdkou pre milencov. Sú bohaté na aminokyseliny , o ktorých je známe, že zvyšujú vytrvalosť, ako aj železo a draslík. Ich povesť romantického jedla preniká históriou a po stáročia o nich písali básnici a literatúra.

 

Zázvor

Koreň zázvoru sa môže pochváliť liečivými účinkami a je známou pomôckou pri trávení, ale má tiež afrodiziakálne vlastnosti. V Indii sa používa ako liečba impotencie a je známe, že nabúdza telo a zvyšuje srdcovú frekvenciu. Jeho účinná látka gingerol pôsobí ako ľahký  prírodný stimulant a súčasne podporuje relaxáciu a celkovú pohodu. Užiť si so svojím milencom zázvorový čaj by mohol byť začiatkom vzrušujúceho večera.

Pokračovanie-->

Odporúčame: https://www.popperssk.sk/afrodiziaka/sex-elixir-15ml/

Späť do obchodu